6 października 2023
(piątek)

zapisz się

14:00 – 15:00
Nauczanie zdalne. Czy zostanie z nami na dłużej i czy rzeczywiście ma jakieś zalety?

 • Pandemia zmusiła nas do korzystania ze zdalnej edukacji. Wszystkie placówki edukacyjne, począwszy od szkół podstawowych, a skończywszy na uniwersytetach, musiały dostosować się do zaistniałej sytuacji. Jakie są konsekwencje zdalnego nauczania dla nauczycieli i uczniów, czy chcemy nadal z niego korzystać, czy raczej o nim zapomnieć?
  Rozmowa z Tomaszem Grzybem (Uniwersytet SWPS Wrocław)
  Prowadzenie: Ania Świtajska
  Miejsce: Księgarnia Smak Słowa
zapisz się

16:00 – 17:00 
Męska przemoc. Czy psychologia ewolucyjna usprawiedliwia złe zachowania mężczyzn?

 • Jakie są motywy męskiej przemocy wobec kobiet z punktu widzenia psychologii ewolucyjnej? Dlaczego wciąż nie potrafimy znaleźć sposobu na zlikwidowanie przemocy domowej? Czy psychologia ewolucyjna może zaproponować w tej kwestii jakieś sensowne rozwiązania? 
  Spotkanie z Aleksandrą Szymków-Sudziarską (Uniwersytet SWPS Sopot)
  Prowadzenie: Anna Świtajska (Wydawnictwo Smak Słowa)
  Miejsce: Księgarnia Smak Słowa
zapisz się

18:00 – 19:00 
Premiera książki "Motywacja bez mitów"

 • Nowa książka prof. Łukaszewskiego dotyczy motywacji, która jest badana przez psychologów od dawna, lecz mimo to wciąż nie mamy na jej temat zbyt rozległej wiedzy. Autor zajmował się tym zagadnieniem przez wiele lat, przeczytał chyba wszystko, co na ten temat opublikowano, prowadził również własne badania i obserwacje i właśnie na ich podstawie powstała ta książka.
  Rozmowa z Wiesławem Łukaszewskim 
  Prowadzenie: Katarzyna Sroczyńska
  Miejsce: Księgarnia Smak Słowa
zapisz się

19:30 – 21:00
Zdrowie psychiczne. Czy kondycja psychiczna młodych ludzi wymaga naszej szczególnej uwagi?

 • Rosnąca liczba samobójstw wśród młodych ludzi budzi ogromny niepokój społeczny i wskazuje, że młode pokolenie jest narażone na wiele zagrażających bodźców, z którymi nie potrafi sobie poradzić. W jaki sposób można im pomóc? Jak powinniśmy o nich zadbać?
  Debata z udziałem: Doroty Kalki (Uniwersytet SWPS Sopot), Nataszy Kosakowskiej-Berezeckiej (Uniwersytet Gdański), Wojciecha Pączka (Szpital Marynarki Wojennej w Gdańsku)
  Prowadzenie: Magdalena Kicińska („Pismo. Magazyn Opinii”)
  Miejsce: Księgarnia Smak Słowa